RPA Faydaları ?

Botteq Consulting

RPA Faydaları ?

RPA birçok fayda sağlar. Bu listeye her hafta RPA’nın yeni bir katkısı eklendiği için bunların hepsini büyükten küçüğe sıralamak gereksiz olacaktır.

24/05/2021

RPA birçok fayda sağlar. Bu listeye her hafta RPA’nın yeni bir katkısı eklendiği için bunların hepsini büyükten küçüğe sıralamak gereksiz olacaktır. Bu yüzden en önemli olan temel faydalara odaklanacağız. Söz konusu bu son derece önemli faydalar RPA tedarikçileri ve önde gelen teknoloji araştırma şirketleri tarafından; internet sitelerinde, dökümanlarda ve internet üzerinden yapılan seminerlerde sürekli olarak dile getirilmektedir.

Verimlilik

Monoton ve tekrar eden işlerinizi düzene koymak, işlerinizi daha verimli bir şekilde yürütmenize yardımcı olmak için kaynaklardan tasarruf etmenize ve daha önemli işlere odaklanmanıza olanak tanır. İşinizi dijital olarak dönüştürmek, çalışanların işlerini ellerinden almak anlamına gelmez. Aksine insan işgücünü artıran manuel işleri ortadan kaldırır ve böylece çalışanlarınız etki yaratacak stratejik çalışmalara odaklanabilirler.

Ölçeklendirilebilirlik

Bir RPA çözümü işiniz ile birlikte büyüyebilir. Hızlı büyümeyi sağlayabilmek için kolayca entegre edilebilir robot yazılımlar insan çalışanlar ile birlikte hareket eder. RPA çözümlerini Işinizin diğer alanlarına genişlettikçe tekrar kullanılabilen bileşenlerle, iş akışlarını kolay ve hızlı bir şekilde yapılandırabilirsiniz.

Kolay Kullanım

Kodlama yapmanız gerekmez. RPA çözümleri sürekle-bırak arayüzü ile birlikte size yardımcı olur ve iş akışlarınızı tekrar kullanılabilen bileşenleri fare ile sürükleyerek kolayca yapılandırabilirsiniz.

Doğruluk

Ağır işleyen görevleri yazılım robotlarına devretmek, iş akışlarınızdaki insan hatalarını ortadan kaldırır. RPA ile birlikte; veri girerken ortaya çıkabilecek yazım hataları, dosyaları yanlış hedefe taşıma, rapor oluşturmak için son tarihin kaçırılması veya insanların yapmaya eğilimli olduğu diğer hatalar konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Hata yapmadan veya daha az hata yaparak çalışmak, düzeltme yaparken zaman harcamanın önününe geçer ve maliyeti yüksek olabiliecek hataları engelleyerek tasarruf sağlar.

Esneklik

Neredeyse her süreç RPA ile otomatikleştirilebilir. Pahalı donanım değişiklikleri veya geliştirme yapmadan, en esnek RPA çözümleri kullanılarak süreçler, iş uygulamalarına ve iş akışlarına entegre edebilirler. İyi bir RPA çözümü API (uygulama programlama arayüzü) ve diğer komut dosyası oluşturma ortamları aracılığıyla uygulamalara bağlanma becerisine sahip olmalıdır.

İyileştirilmiş Müşteri Deneyimi

RPA çözümünün bir diğer önemli faydası müşteri deneyimini nasıl iyileştireceğidir. Hızlı ve doğru işlem yapma, iyileştirilmiş kalite ve en az hata demektir ki bu da müşteri deneyiminde iyileştirme anlamına gelir. Zaman içerisinde bu durum, markanın değerini artırır ve satışların artmasını sağlar.

24/05/2021

Benzer Yazılar

Birlikte Büyüyoruz …

Renova Consulting, RPA ve Yapay Zeka teknolojileri alanında faaliyet gösteren Botteq Consulting’e yatırım yaptı. ...

Daha Fazla Oku

RPA Faydaları ?

RPA birçok fayda sağlar. Bu listeye her hafta RPA’nın yeni bir katkısı eklendiği için bunların hepsini büyükten k...

Daha Fazla Oku

RPA nasıl uygulanır ?

RPA nasıl uygulanır ? RPA’ya yatırım yapmaya karar verdikten sonraki adımınız RPA’nın uygulanmasıdır. Başarılı bir...

Daha Fazla Oku

RPA Nedir ?

“Robotic Process Automation” kelimelerinin ilk harflerinin kısaltması olan RPA, Türkçe’ye “Robotik Süreç Otomasyonu”...

Daha Fazla Oku

RPA işinizi nasıl kolaylaştırır ?

Robotik Süreç Otomasyonları yani RPA,  şirketlere çok sayıda kritik konuda avantaj sağladığı için günümüzde çok sık...

Daha Fazla Oku
Botteq Consulting
Botteq Consulting